У цій рубриці ми збираємо дебатні ігри та ігри, що сприяютьгрі у дебати - розвивають критичне мислення, увагу та ін. Якщо Ви вважаєте, що тут нема якоїсь важливої гри (а це цілком можливо) - пишіть!

1.

Одному з учасників забороняється промовляти “Чорне”, “Біле”, “Так”, “Ні”, а іноді – одну з літер абетки. Цьому учаснику решта задають по черзі чи врозбивку питання на самі різні теми, намагаючись, щоб він назвав одне з заборонених слів. Той, хто задав питання, на якому “проколовся” гравець, сам посідає його місце.

2. Позивні

Кожен з учасників вигадує собі позивний. Всі оголошують свої позивні. Один з учасників каже спочатку свій позивний, потім позивний іншого учасника.У цей час решта б'ють у долоні. Учасник, чий позивний назвали, каже спочатку свій позивний, потім позивний будь-якого іншого учасника. І так далі. Позивні треба встигти сказати за той час, що учасники б`ють в долоні. Той, хто затримався або назвав позивний вибулого учасника, програв.

3. Мафія

На папірцях пишуть «Мафія», «Чесний громадянин» та «Комісар». Роздають не дивлячись папірці усім, окрім ведучого. Учасники дивляться, ким їм випало бути, але так, щоб решта про це не здогадалася. Ведучий проголошує «Ніч, всі сплять». Всі учасники затуляють очі. Ведучий оголошує:«Прокидається мафія, розкриває очі». У першу «ніч» «мафіозі» лише знайомяться, потім одного за одним «вбивають» громадян (але за одну ніч дозволяється «вбити» лише одну людину). Ведучий запам`ятовує, кого «вбили» і каже: »Мафія спить». «Мафія» стуляє очі. Ведучий проголошує «Прокидається комісар». Комісар може спитати (просто вказавши пальцем на «підозрюваного»), чи той «мафіозі», або «вбити» того, кого вважає мафією.
Ведучий дозволяє комісару спати. Потім ведучий каже : «Всі просинаються» Гравці розтуляють очі.Ведучий повідомлює, кого вбили. Потім всі учасники вирішують, хто б міг бути мафією, і людину, яку більшість учасників вважають мафією, убивають. При обговоренні чесні громадяни, звичайно не знають, хто мафіозі, а ті, в свою чергу, намагаються відвести від себе підозру.
Так продовжується доти, поки всі «мафіозі» або всі чесні громадяни не будуть виявлені або вбиті.

Подарунки

Учасники сідають у коло. Один каже до іншого:"Я дарую тобі..." і називає будь-який предмет або взагалі якийсь інший подарунок, те, чого зичить наступному учаснику. Той називає те, що подарували йому, потім вигадує подарунок наступному, який розповідає вже про три подарунки: про той, що подарував перший учасник другому, другий - йому, про той, що він дарує четвертому. І т. п. ...

Знайомство

Гра на зразок "Подарунків". Перший учасник каже своє ім`я і якусь свою якість, назва якої починається з тієї ж літери, що і його ім`я (наприклад, Василь-вередливий). Другий учасник має повторити ім`я і якість першого, потім назвати свої. І т. п. ...

Корова

Учасники розбиваються на дві групи. Одна група каже одному з учасників команди супротивників слово, яке той повинен беззвучно, лише за допомогою жестів зобразити. Його команда має слово відгадати, на це їй дається три спроби. Після третьої неправильної відповіді команда вважається програлою.

Муха

Є така площина:
        
   М   
        

У центральній клітині сидить муха. Вона може рухатися вліво, вправо, вгору чи вниз, та тільки у межах таблиці. Вона не може рухатись назад (наприклад, походивши вгору, не може одразу ж ходити вниз. Кожен з учасників по черзі каже, куди він ходить мухою-у який бік-,при цьому слідкуючи, щоб муха "не вилізла" зі своєі площини. Всі учасники слідкують за пересуваннями мухи. Коли вона опиняється у центрі, гравці ляскають у долоні. Але слідкують подумки, не маючи перед очима площини, яку, пояснивши правила, прибирають.

Ігри зі словами

1

Дається одне досить довге слово. Всім учасникам дається деякий однаковий час, щоб написати якомога більше слів, що складаються з літер, що присутні у "головному" слові. Забороняється додавати інші літери і повторювати два рази літери, які у "головному" слові використовуються лише один раз. Потім учасники по черзі називають по одному слову, ті, у кого такі слова є, викреслюють їх. Виграв той, у кого залишилося найбільше слів.

2

Ведучий вигадує слово з п`яти букв, всі букви мають бути різними. Інші учасники по черзі називають слова (намагаючись, щоб слова були якнайкоротшими і щоб букви у них не повторювались). Ведучий каже, скільки букв його слова і слова гравця співпадають. Якщо буква, що повторюється у слові учасника двічі, присутня й у задуманному слові, ведучий оголошує, що співпали дві букви. Той, хто перший відгадає слово, переможець.

3

Перший учасник називає якусь букву. Другий додає одну букву або зліва, або зправа. Третій знов додає букву чи зліва, чи зправа. Кожен учасник повинен додавати букви маючи на увазі слово, у якому є така послідовність букв.Якщо такого слова не існує, гравець вибуває. Якщо після того, як гравець додав букву, слово закінчилося, цей гравець вибуває.
Наприклад:
-А.
-Л зправа.
-Ш зліва (маючи на увазі МАРшал).
Третій гравець програв, бо існує окреме слово ШАЛ.