Центр сприяння інтелектуальному розвитку молоді "Диспут-клуб" зареєстрований 10 червня 1997.

Метою діяльності центру є розвиток молодіжних ініціатив в області освіти, науки, економіки, соціальної сфери, культури та екології, задоволення потреб молоді у зростанні її професійного рівня, розвитку інтелектуальних здібностей. Ми навчаємо основам критичного мислення, мистецтву спілкування, культурі мови, логіці, риториці, сприяємо формуванню у молоді громадянської та правової свідомості, вчимо розуміти та захищати свої права.

"Диспут-клуб" регулярно проводить тренінги та семінари для школярів, студентів та викладачів, розробляє та розповсюджує освітні програми та методики. За ініціативи чи підтримки "Диспут-клубу" створені та працюють десятки клубів в Одесі, Рені, Херсоні, Цюрупінську, Скадовську, Миколаїві, Первомайську, Бердянську, Татарбунарах, Бєлгороді-Дністровському (як з ними зв'язатися, можна дізнатися тут). До роботи цих клубів залучаються адміністрації шкіл, ВУЗів, викладачі, лідери громадських організацій, учні 5-11 класів, студенти. Ми проводимо дискусії ні різні теми та навчаємо шляхом проведення рольових ігор та інших елементів ігрових методик використовувати правові знання на практиці. Зазвичай, у навчальних програмах "Диспут-клубу" використовується підхід "молодь для молоді", за яким працює команда тренерів, що складається зі студентів ВУЗів. Усі члени цієї команди мають досвід проведення тренінгів та інтерактивних занять із різними категоріями учасників (школярами, викладачами, підлітками групи ризику).

"Диспут клуб" співпрацює з Міжнародною освітньою організацією IDEA, Дебатними центрами в Україні та інших країнах, дитячими та молодіжними організаціями, ресурсними центрами.

З 1998 р. "Диспут клуб" є членом Всеукраїнської мережі дитячих та молодіжних організацій "Нова хвиля".

Нашу діяльність фінансували Фонд "Відродження", Жіночий Консоціум, Альянс Партнерства Каунтерпарт, Управління сім'ї та молоді облгосадміністрації, ДМО "Клуб Компас", IDEA, Лондонське дебатне товариство, фірма Clifford Chance. Інформаційними партнерами наших акцій були: обласна налогова адміністрація, відділ громадських зв'язків УМВД області, городське Управління освіти, РК "Азімут", гостелебачення.Спонсорами акцій були: ТМ "Черномор", АОЗТ "Полярна зірка", ТМ "Французський бульвар"

Основні програми, що реалізує "Диспут-клуб":

  1. Дебати: "Диспут-клуб" є інформаційним і методичним центром для дебатних клубів в Одеській та Миколаївській областях. Дебати - це: символ демократії; ефективна навчальна методика, яка розвиває навички нестандартного мислення, аргументації, самопрезентації; захоплююча командна гра; турніри, знайомства, спілкування; розмовна практика на різних мовах. За цією програмою ми надаємо інформаційну та методичну підтримку клубам навчальних закладів та громадських організацій, проводимо турніри, семінари, табори, розробляємо методики проведення занять для розвитку навичок ведення публічних дебатів.
  2. Громадянська освіта: комплекс просвітницьких заходів, спрямованих на виховання молоді як свідомих та відповідальних громадян демократичної держави.
  3. Налогова культура молоді: Формування у молоді налогової культури.
  4. Допомога підліткам групи ризику - вихованцям інтернатів: проведення занять з комунікації, основам правових знань; юридичне консультування учнів старших класів; залучення вихованців інтернатів до участі у літніх навчальних таборах; проведення студентами ВУЗів консультацій зі шкільних предметів
  5. Розвиток громадянського суспільства:
  6. Професійна кар'єра молоді: Освіта молоді плануванню професійної кар'єри шляхом організації консультування, розробки та проведення тренінгів.